favicon
account
ظرفیت بازار: حجم(24 ساعت): دامیننس بیت کوین: شاخص ترس و طمع بیت کوین:
خانه
پورتفوی
ماشین حساب
توییت
بانک دانش

اخبار ارزهای دیجیتال

previous
تاریخ: 1400/07/22
next
پولکادات اکنون به راه‌اندازی پاراچین‌های مورد انتظار و گسترش اکوسیستم خود نزدیک شده است.
چهارشنبه 13 اکتبر، پس از پنج سال توسعه فنی، گاروین وود و رابرت هابرمیر، موسسین پولکادات، اعلام کردند که این بلاکچین قادر است از اولین پاراچین‌های خود پشتیبانی کند.
پاراچین‌های پولکادات بلاک‌های تخصصی هستند که به اتصال به زنجیره اصلی پولکادات کمک می‌کنند و در نتیجه معماری "چند زنجیره‌ای" را ممکن می‌کنند.
پاراچین‌ها آخرین قطعه از تکنولوژی بنیادین مشخص‌شده در معماری پروژه پولکادات هستند.
شورای مرکزی پولکادات از 11 نوامبر، حراج پاراچین‌ها را آغاز می‌کند. قرار است یازده حراج مختلف در یک دوره چهار ماهه تا مارس 2022 برگزار شود.
الروند شرکت خدمات پرداخت تویسپی رومانی را خریداری می‌کند.
اکوسیستم بلاک‌چین چند منظوره الروند در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که قصد دارد شرکت تویسپی (Twispay) را خریداری کند. در این بیانیه عنوان شده که تکمیل فرایند خرید شرکت خدمات پرداخت تویسپی، در انتظار تایید بانک ملی رومانی است. شرکت کپیتال فایننشال سرویس اس‌آ (Capital Financial Services S.A.) که به تویسپی معروف است، نخستین دارنده مجوز پول الکترونیکی در کشور رومانی است. این مجوز به معنای آن است که این شرکت می‌تواند حواله‌های نقدی دیجیتال را مطابق مقررات راه‌اندازی کند و به این ترتیب الروند، به صورت قانونی وارد بخش پرداخت‌های خرد در رومانی می‌شود.
سود ۱ میلیارد دلاری تسلا از خرید بیت کوین
هجوم جسورانه تسلا (TSLA) به بازار بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به دلیل افزایش بهای بیت کوین در ماه اکتبر و رسیدن قیمت آن به بیش از ۵۸٬۰۰۰ دلار به ثمر نشسته است. به گفته منبع نظارت آنلاین Bitcointreasuries.net، تسلا هم‌اکنون حدود ۴۳٬۲۰۰ واحد بیت کوین به ارزش تقریبی ۲.۵ میلیارد دلار به قیمت امروز، در دارایی‌های خود اندوخته است.
این مبلغ تقریبا ۶۵ درصد یا ۱ میلیارد دلار بیشتر از مبلغی است که این شرکت خودرو ساز در ماه فوریه پرداخته است؛ زمانی که ایلان ماسک اعلام کرد، شرکت تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین به ترازنامه مالی خود افزوده است.
پیوستن شرکت Ripple به بنیاد پوند دیجیتال برای توسعه CBDC انگلستان
شرکت فناوری مالی ریپل امروز از همکاری خود با بنیاد غیرانتفاعی پوند دیجیتال خبر داد.
ریپل به عنوان یکی از اعضای موسس و با هدف به اشتراک‌گذاری تجارب خود در زمینه تراکنش‌های فرامرزی به این بنیاد پیوسته است.
پوتین: استفاده از ارزهای دیجیتال برای معاملات نفت هنوز زود است.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در مصاحبه‌ای که پس از نشست عمومی هفته انرژی روسیه با خبرگزاری CNBC داشته، موارد احتمالی استفاده از ارزهای دیجیتال را مورد بحث قرار داده است.
او معتقد است که ارزهای دیجیتال می‌توانند به ابزاری برای انتقال وجوه از مکانی به مکان دیگر و همچنین تجمیع و اندوختن تبدیل شوند، اما صحبت از قراردادهای رمزنگاری شده برای استفاده در معاملات منابع انرژی مانند نفت هنوز زود است.
او اظهار کرد که ارزهای دیجیتال خصوصی «می‌توانند به عنوان یک واحد حساب عمل کنند، اما آن‌ها بسیار ناپایدار هستند.» و در ادامه افزود: «دولت روسیه به دقت بازار ارزهای دیجیتال را زیر نظر دارد.»
بایننس اسپانسر اول پیراهن تیم فوتبال لاتزیو شد.
بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، با قراردادی دوساله به ارزش ۳۵ میلیون دلار به‌عنوان اسپانسر اول پیراهن تیم فوتبال لاتزیو ایتالیا معرفی شد. بایننس چندی پیش هم توکن هواداری لاتزیو را در بازار خود عرضه کرده بود.
مدتی است که صرافی‌ها و پلتفرم‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال توجه ویژه‌ای به فوتبال ایتالیا دارند و با تیم‌های مطرحی از جمله اینتر، آث میلان و یوونتوس وارد همکاری شده‌اند.
ادامه تلاش‌های سوارز برای تبدیل میامی به پایتخت ارزهای دیجیتال جهان
تلاش‌های فرانسیس سوارز، شهردار میامی، برای تبدیل این شهر به پایتخت ارزهای دیجیتال جهان ادامه دارد.
سوارز که فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال را از «اولویت‌های حساس» خود مطرح کرده بود به تازگی برای پذیرش گسترده‌تر بیت کوین با نمایندگان مجلس آمریکا هم مذاکراتی را انجام داده است.
وی می‌خواهد پیشنهاداتی را ارائه دهد که به موجب آن بتوان حقوق کارکنان دولت به بیت کوین پرداخت شود و شهروندان هم بتوانند هزینه شهری و مالیات را با این ارز دیجیتال پرداخت کنند.