favicon
ورود | ثبت نام
ظرفیت بازار: حجم(24 ساعت): دامیننس بیت کوین: شاخص ترس و طمع بیت کوین:
خانه
صرافی
پورتفوی
کیف پول
حساب کاربری
ارتباط با کارشناسان ارزخان
پاسخگوی سوالات شما هستیم

کاردانو

کاردانو
Cardano
ADA
2.44%
$0.4568
بیشترین قیمت (روز)
کمترین قیمت (روز)
0.4633
0.4426
حجم (روز)
تغییرات حجم (روز)
59,068,127
-12.82%
7 روز گذشته
حجم بازار
3.20%
15,642,940,445
حداکثر تعداد
تعداد موجود
45,000,000,000
34,240,128,543
رتبه
8
وب سایت
https://www.cardano.org
منبع کد
https://cardanoupdates.com/
الگوریتم
proof-of-stake
نگاه کلی

ارز دیجیتال کاردانو(Cardano) چیست؟

کاردانو ، یک پلت فرم بلاکچین اثبات سهام است ، که می گوید هدف آن اجازه دادن به تغییر دهندگان ، مبتکران و چشم اندازها ، برای ایجاد تغییرات مثبت جهانی است. این پروژه منبع آزاد ، همچنین با هدف توزیع مجدد قدرت از ساختارهای غیرقابل پاسخگویی به حاشیه به افراد - کمک به ایجاد جامعه ای با امنیت ، شفافیت و عادلانه تر. کاردانو در سال 2017 تأسیس شد و رمز توافقنامه ADA برای اطمینان از مشارکت مالکان در فعالیت شبکه طراحی شده است. به همین دلیل ، کسانی که ارز رمزنگاری شده را دارند ، حق رای دادن در مورد هرگونه تغییر پیشنهادی در نرم افزار را دارند. تیم پشت بلاکچین لایه ای می گویند که قبلا موارد استفاده جالبی برای فناوری آن وجود داشته است که هدف آن اجازه دادن، به برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند با مدولار بودن است. کاردانو توسط شرکت های کشاورزی ، برای ردیابی محصولات تازه از مزرعه به چنگال مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که سایر محصولات ساخته شده در این سیستم عامل ، اجازه می دهد تا مدارک تحصیلی را به روشی ضد دستکاری ذخیره کنند و خرده فروشان کالاهای تقلبی را با فشار روبرو کنند.

چه کسانی بنیانگذار ارز دیجیتال کاردانو(Cardano) هستند؟

کاردانو توسط چارلز هوسکینسون تاسیس شد . وی همچنین یکی از بنیانگذاران شبکه Ethereum بود. وی مدیرعامل IOHK ، شرکتی است که بلاکچین Cardano را ساخته است. در مصاحبه ای با سری Crypto Titans CoinMarketCap ، هوسکینسون گفت که او در سال 2011 درگیر ارزهای رمزنگاری شده بود و در معدن و تجارت سرگرم بود. وی توضیح داد که اولین مشارکت حرفه ای وی ، در صنعت در سال 2013 اتفاق افتاد ، زمانی که او دوره ای را در مورد بیت کوین ایجاد کرد که در پایان توسط 80،000 دانشجو برگزار شد. هوسکینسون علاوه بر اینکه یک کارآفرین فناوری است ، ریاضیدان نیز هست. در سال 2020 ، شرکت فناوری وی ADA به ارزش 500000 دلار به آزمایشگاه تحقیق و توسعه Blockchain دانشگاه وایومینگ اهدا کرد.

چه چیزی ارز دیجیتال کاردانو(Cardano) را منحصر به فرد می کند؟

هدف اصلیکاردانو یکی از بزرگترین زنجیره های بلوکی است ، که با موفقیت از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می کند ، که انرژی کمتری نسبت به الگوریتم اثبات کار مورد اعتماد بیت کوین دارد. اگرچه Ethereum بسیار بزرگتر در حال ارتقا به PoS است ، اما این انتقال فقط به تدریج انجام می شود. این پروژه به خاطر اطمینان ، از اینکه همه فناوری های توسعه یافته از طریق یک فرآیند تحقیق همتا بررسی می شوند ، افتخار می کند . به این معنی که ایده های جسورانه می توانند قبل از اعتبار سنجی به چالش کشیده شوند. به گفته تیم کاردانو ، این سختگیری علمی به دوام و پایداری بلاکچین کمک می کند این احتمال را می دهد که از قبل مشکلات احتمالی پیش بینی شود. در سال 2020 ، Cardano یک نسخه جدید از Shelley را ارتقا داد که هدف آن ساخت زنجیره بلوک خود "50 تا 100 برابر غیر متمرکز" نسبت به سایر بلاک های بزرگ است. در آن زمان ، هوسکینسون پیش بینی کرد که این امر زمینه را برای فعالیت صدها دارایی در شبکه آن هموار می کند.

چگونه شبکه ارز دیجیتال کاردانو(Cardano) امن است؟

کاردانو از طریق یک پروتکل PoS "سازگار با محیط زیست ، قابل اطمینان" که به نام Ouroboros شناخته می شود ، ایمن می شود. امنیتی را که توسط سازوکار اجماع PoW ارائه می شود ، بهبود می بخشد - ادعا می کند که انرژی آن چهار برابر بیشتر از بیت کوین است. این به عنوان ترکیبی از فناوری منحصر به فرد و سازوکارهای تأیید شده ریاضی ، همراه با روانشناسی رفتاری و فلسفه اقتصادی توصیف می شود. به طور کلی ، هدف Ouroboros دستیابی به رشد پایدار و اخلاقی است. سازوکار تشویقی به این معنی است که، به مشارکت کنندگان در شبکه ، پاداش داده می شود.
loading
ADA
ADA
قیمت دیروز کاردانو
حجم دیروز
56,304,536 $
قیمت باز شدن دیروز
0.4462 $
قیمت بسته شدن دیروز
0.4473 $
کمترین قیمت دیروز
0.4365 $
بیشترین قیمت دیروز
0.4507 $
تغییرات دیروز
0.25%
بیشتر
هشدار !