favicon
menu account
ظرفیت بازار: حجم(24 ساعت): دامیننس بیت کوین: شاخص ترس و طمع بیت کوین:
خانه
پورتفوی
ماشین حساب
توییت
بانک دانش

استلار

استلار
Stellar
XLM
-1.14%
$0.3715
بیشترین قیمت (روز)
کمترین قیمت (روز)
0.384
0.3655
حجم (روز)
تعداد معامله
128,112,031
114,899
7 روز گذشته
حجم بازار
11.51%
8,972,898,786
حداکثر تعداد
تعداد موجود
50,001,806,812
24,100,049,860
رتبه
22
وب سایت
https://www.stellar.org
منبع کد
https://github.com/stellar
الگوریتم
--
نگاه کلی

ارز دیجیتال استلار(Stellar) چیست؟

به زبان ساده ، Stellar یک شبکه باز است که امکان جابجایی و ذخیره پول را فراهم می کند. هنگامی که در ژوئیه 2014 عرضه شد ، یکی از اهداف آن تقویت درگیری مالی با رسیدن به غیر بانکی در جهان بود - اما اندکی بعد ، اولویت های آن به کمک شرکت های مالی برای ارتباط با یکدیگر از طریق فناوری بلاکچین تغییر یافت. رمز اصلی بومی شبکه ، لومنس ، به عنوان پلی عمل می کند که هزینه خرید و فروش دارایی های آن سوی مرزها را کم می کند. همه اینها با هدف به چالش کشیدن ارائه دهندگان پرداخت موجود است ، که اغلب هزینه های زیادی را برای یک سرویس مشابه می گیرند. اگر همه اینها آشنا به نظر می رسد ، شایان ذکر است که Stellar در اصل بر اساس پروتکل آزمایشگاه Ripple ساخته شده است. بلاکچین در نتیجه هارد فورک ایجاد شد و کد آن دوباره بازنویسی شد.

چه کسانی بنیانگذار ارز دیجیتال استلار(Stellar) هستند؟

جد مک کالیب پس از ترک ریپل در سال 2013 به دلیل اختلاف نظر در مورد مسیر آینده شرکت ، استلار را با وکیل جویس کیم تاسیس کرد. در توضیح منطق Stellar در سپتامبر 2020 ، مک کالب به CoinMarketCap گفت: "تمام طرح اصلی Stellar این است که شما می توانید ، ارزهای فیات و انواع مختلفی از ارزش را به صورت موازی با یکدیگر و با دارایی های رمزنگاری داشته باشید. این برای هدایت این جریان اصلی بسیار مهم است. " هدف مک کالیب این است که اطمینان حاصل کند که Stellar می تواند راهی برای انتقال فیات خود به رمزنگاری فراهم کند و اصطکاک هایی را که مردم معمولاً هنگام ارسال پول به سراسر جهان تجربه می کنند، از بین ببرند. وی در حال حاضر به عنوان مدیر CTel از Stellar و همچنین از بنیانگذاران بنیاد توسعه Stellar خدمت می کند. این سازمان غیرانتفاعی با هدف "باز کردن پتانسیل اقتصادی جهان با ایجاد جریان بیشتر پول ، بازتر شدن بازار و قدرت بیشتر مردم" است.

چه چیزی ارز دیجیتال استلار(Stellar) را منحصر به فرد می کند؟

هزینه ها برای خیلی ها یک نقطه چسب است. با این حال ، هزینه های بالا، هنگام پرداخت های مرزی فقط به راه حل های پرداخت مبتنی بر فیات مانند PayPal اختصاص ندارد . همچنین به دلیل تراکم معاملات کارمزد معاملات مشهور، در بلاکچین های Bitcoin و Ethereum شناخته شده است. Stellar منحصر به فرد است، زیرا هزینه هر معامله فقط 0.00001 XLM است. با توجه به چگونگی هزینه یک واحد از این ارز رمزپایه در زمان نوشتن مقاله فقط چند سنت است. این به شما کمک می کند تا کاربران بیشتر پول خود را نگه دارند. تعداد کمی از پروژه های بلاکچین موفق به ایجاد مشارکت با شرکت های بزرگ و بافناوری بالاو شرکت های فین تک شده اند. چند سال پیش ، Stellar و IBM با هم همکاری کردند و World Wire را راه اندازی کردند ، پروژه ای که به موسسات مالی بزرگ اجازه می داد معاملات خود را به شبکه Stellar ارسال کنند و با استفاده از دارایی های پل مانند Stablecoins معامله کنند. اگرچه بلاکچین های دیگر بودجه جامعه را دارند ، به این معنی که می توان به پروژه هایی کمک کرد که به پیشرفت بیشتر در اکوسیستم کمک می کنند ، اما Stellar به کاربران خود اجازه می دهد در مورد اینکه کدام یک از مشاغل پشتیبانی می شود ، رای دهند.

چگونه شبکه ارز دیجیتال استلار(Stellar) امن است؟

امنیت این شبکه، با استفاده از پروتکل اجماع ستاره ای فراهم می شود ، که به عنوان چهار ویژگی اصلی توصیف می شود: "کنترل غیرمتمرکز ، تأخیر کم ، اعتماد قابل انعطاف و امنیت مجانبی". از طریقSCP ، هرکسی قادر به پیوستن به روند دستیابی به اجماع است ، و هیچ نهادی به تنهایی نمی تواند با اکثریت قدرت تصمیم گیری به پایان برسد. معاملات همچنین ارزان و در عرض چند ثانیه تأیید می شوند - و در صورت تلاش بازیگران بد برای پیوستن به شبکه ، محافظت هایی در این زمینه وجود دارد.
loading
XLM
XLM
قیمت دیروز استلار
حجم دیروز
46,750,170 $
قیمت باز شدن دیروز
0.3794 $
قیمت بسته شدن دیروز
0.3737 $
کمترین قیمت دیروز
0.3655 $
بیشترین قیمت دیروز
0.384 $
تغییرات دیروز
-1.50%
بیشتر