favicon
menu account
ظرفیت بازار: حجم(24 ساعت): دامیننس بیت کوین: شاخص ترس و طمع بیت کوین:
خانه
پورتفوی
ماشین حساب
توییت
بانک دانش

مونرو

مونرو
Monero
XMR
-0.82%
$254.5
بیشترین قیمت (روز)
کمترین قیمت (روز)
260.5
251.4
حجم (روز)
تعداد معامله
71,068.715
45,010
7 روز گذشته
حجم بازار
-9.15%
4,557,149,173
حداکثر تعداد
تعداد موجود
0
18,014,104
رتبه
39
وب سایت
https://www.getmonero.org/
منبع کد
https://github.com/monero-project/monero
الگوریتم
CPU mining, CryptoNight
نگاه کلی

ارز دیجیتال مونرو(Monero) چیست؟

Monero در سال 2014 راه اندازی شد و هدف آن ساده است: اجازه می دهد معاملات به صورت خصوصی و بدون نام انجام شود. حتی اگر معمولاً تصور می شود که BTC می تواند هویت شخص را پنهان کند ، پیگیری پرداخت ها به منبع اصلی آنها اغلب آسان است ، زیرا زنجیره بلوک شفاف است. از طرف دیگر ، XMR برای پنهان کردن فرستندگان و گیرندگان به طور یکسان با استفاده از رمزنگاری پیشرفته طراحی شده است. تیم پشتیبان مونرو می گویند حفظ حریم خصوصی و امنیت بزرگترین اولویت های آنها است و سهولت استفاده و کارایی در درجه دوم قرار دارد. هدف آن محافظت از همه کاربران است ، صرف نظر از اینکه از نظر فن آوری از چه صلاحیتی برخوردار هستند. به طور کلی ، هدف XMR این است که اجازه پرداخت سریع و ارزان و بدون ترس از سانسور را بدهد.

چه کسانی بنیانگذار ارز دیجیتال مونرو(Monero) هستند؟

در ابتدا هفت توسعه دهنده در ایجاد Monero نقش داشتند ، پنج نفر از آنها تصمیم گرفتند ناشناس بمانند. شایعاتی مبنی بر اختراع XMR توسط Satoshi Nakamoto ، مخترع بیت کوین نیز وجود دارد. ریشه های XMR را می توان در Bytecoin جستجو کرد ، یک ارز رمزپایه متمرکز بر حریم خصوصی و غیرمتمرکز که در سال 2012 راه اندازی شد. دو سال بعد ، یکی از اعضای انجمن Bitcointalk پایگاه رمز BCN را فورک کرد و مونرو متولد شد. آنها "تغییرات بحث برانگیزی" را در Bytecoin پیشنهاد داده بودند كه دیگران در جامعه با آن مخالف بودند و تصمیم گرفتند كه امور را به دست خود بگیرند. اعتقاد بر این است که صدها توسعه دهنده طی سالهای گذشته به XMR کمک کرده اند.

چه چیزی ارز دیجیتال مونرو(Monero) را منحصر به فرد می کند؟

موارد مختلفی وجود دارد که Monero را منحصر به فرد می کند. یکی از بزرگترین اهداف این پروژه دستیابی به بالاترین سطح عدم تمرکز ممکن است ، به این معنی که کاربر نیازی به اعتماد به شخص دیگری در شبکه ندارد. حفظ حریم خصوصی از طریق چند ویژگی متمایز حاصل می شود. در حالی که هر بیت کوین در گردش شماره سریال خاص خود را دارد ، به این معنی که می توان میزان استفاده از ارز رمزنگاری شده را کنترل کرد. XMR کاملاً قابل اغماض است. به طور پیش فرض ، جزئیات مربوط به فرستندگان ، گیرندگان و میزان رمزنگاری منتقل شده پنهان می شود و طرفداران مونرو می گویند که این یک امتیاز برتر نسبت به سکه های حفظ حریم خصوصی مانند Zcash است که "از نظر انتخابی شفاف هستند". انسداد با استفاده از امضای حلقه حاصل می شود. در اینجا ، خروجی معاملات گذشته از بلاکچین انتخاب می شود و به عنوان فریب دهنده عمل می کند ، به این معنی که ناظران خارجی نمی توانند بگویند چه کسی آن را امضا کرده است. اگر یان 200 XMR برای سوزان می فرستاد ، این مقدار همچنین می تواند به قطعات تصادفی تقسیم شود تا سطح دشواری بیشتری ایجاد کند. برای اطمینان از اینکه تراکنش ها نمی توانند به یکدیگر مرتبط شوند ، آدرس های پنهان کاری برای هر معامله ای که فقط یکبار استفاده می شود ایجاد می شود. همه این ویژگی های متمایز باعث شده است که XMR بجای بیت کوین )خصوصاً در بازارهای(darknet برای معاملات غیرقانونی بطور فزاینده ای مورد استفاده قرار گیرد. دولت های سراسر جهان ، به ویژه ایالات متحده ، صدها هزار دلار به هر کسی که بتواند کد Monero را از بین ببرد ارائه میدهد.

چگونه شبکه ارز دیجیتال مونرو(Monero) امن است؟

یکی از اهداف اصلی Monero جلوگیری از تمرکز است و این شبکه از مکانیزم اجماعی به نام CryptoNight استفاده می کند که مبتنی بر اثبات کار است. این باعث می شود مزارع بزرگ استخراج معدن به یک نیروی مسلط تبدیل نشوند.
loading
XMR
XMR
قیمت دیروز مونرو
حجم دیروز
18,212,213 $
قیمت باز شدن دیروز
256.5 $
قیمت بسته شدن دیروز
255 $
کمترین قیمت دیروز
251.4 $
بیشترین قیمت دیروز
260.5 $
تغییرات دیروز
-0.58%
بیشتر